پشتیبانی آنلاین 24/7 4777 887 0903
04 خرد

رفع مشکل دایرکت ادمین با فونت فارسی

وقتی فایل های فارسی را در DirectAdmin ویرایش می کنید (فایل های با محتوای فارسی)، کاراکتر های فارسی به هم می ریزند و حروف فارسی به درستی نمایش داده نمی شوند!

برای رفع مشکل دایرکت ادمین با فونت فارسی بصورت زیر اقدام کنید :

ادامه آمـــــوزش

اشتراک
22 ارد

بهترین ابزارها برای پارتیشن بندی در لینوکس

آیا به دنبال روشی برای مدیریت و یا پارتیشن بندی در لینوکس هستید؟ در این آموزش به معرفی 6 تا از بهترین ابزارها برای پارتیشن بندی در لینوکس فوق‌العاده قدرتمند و بی‌نظیر برای پارتیشن بندی هارد ها در لینوکس خواهیم پرداخت.

به معرفی دو دسته ابزارهای پارتیشن بندی در سطح دستورات و محیط گرافیکی در لینوکس خواهیم پرداخت. من به نوبه خودم همیشه ابزارهایی که با دستورات لینوکس کار می‌کنند را به برنامه‌هایی که محیط گرافیکی دارند ترجیح می‌دهیم، پس آموزش رو با معرفی یک ابزار کامند بیس شروع می‌کنیم.

ادامه آمـــــوزش

اشتراک
22 ارد

آموزش نصب جاوا در لینوکس دبیان و اوبونتو

در این جلسه به آموزش نصب جاوا در لینوکس دبیان و اوبونتو  ورژن 9 از طریق سورس کد و همچنین پکیج‌ در لینوکس توزیع‌های دبیان و اوبونتو خواهیم پرداخت.

برای اجرای بعضی از برنامه ها، شما در لینوکس باید آخرین ورژن جاوا را نصب کرده باشید که در این جلسه به آن خواهیم پرداخت.

ادامه آمـــــوزش

اشتراک
21 ارد

کپی فایل‌های باینری لینوکس از یک سیستم به سیستم دیگر

توسط ابزار Exodus به که یک برنامه متن‌باز است به راحتی می‌توانید اقدام به کپی فایل‌های باینری لینوکس از یک سیستم به سیستم دیگر کنید.
برای مثال اگر روی سیستم شخصی خودتان ابزار htop را جهت مانیتورینگ در لینوکس نصب‌کرده‌اید و می‌خواهید آن را بر روی سرور خودتان نیز کپی و نصب نمایید می‌توانید توسط Exodus به راحتی این کار را انجام دهید.
این برنامه تمامی فایل‌های نصب را همراه تمامی dependency ها و link های وابسته بر روی سیستم موردنظر درون دایرکتوری /exodus./~ کپی می‌کند.
ابزار Exodus در دو جا بسیار به کمک شما خواهد آمد اول در زمانی است که شما در ماشین مقصد دسترسی روت را برای نصب برنامه به صورت مستقیم ندارید و دوم زمانی است که پکیج موردنظر بر روی توزیع مقصد قابل نصب نمی‌باشد.
ادامه آمـــــوزش

اشتراک
21 ارد

4 روش پیدا کردن ip سرور در لینوکس

در شبکه‌های کامپیوتری هر دستگاهی که به اینترنت متصل شود یک ip منحصربه‌فرد به صورت دائمی و یا موقت دریافت می‌کند که توسط آن قابل‌شناسایی خواهد بود، در این آموزش به 4 روش پیدا کردن ip سرور در لینوکس توسط دستورات خواهیم پرداخت.

Ip یا Internet Protocol روشی است برای هویت دار کردن هر دستگاهی که به اینترنت متصل می‌شود، ip رشته‌ای از اعداد با فرمت مشخص است که حکم شماره ملی را برای انسان‌ها داراست و در بستر اینترنت توسط این شناسه افراد قابل‌شناسایی و حتی رهگیری هستند.

ادامه آمـــــوزش

اشتراک

کلیه حقوق برای تجارت هاست محفوظ می باشد.